„Bliżej przyrody” to hasło przewodnie I Seminarium naukowego dla nauczycieli przyrody i biologii oraz pasjonatów Południowej Wielkopolski, które odbyło się 27 października 2017 r. w Ośrodku rekreacyjno – wypoczynkowym „Biały Daniel” w Sośniach. Organizatorami spotkania było Starostwo Powiatowe w Ostrowie Wielkopolskim, Wójt Gminy Sośnie, Nadleśnictwo Antonin, Stowarzyszenie „Przyjazne Otoczenie” z Cieszyna, GOK i Biblioteka Publiczna w Sośniach, oraz Zespół Szkół w Cieszynie, który od 6 lat współpracuje z Uniwersytetem Przyrodniczym w Poznaniu.

Z okazji Jesiennego Dnia Matki Ziemi 1 października 2017 r. w Ośrodku Rekreacyjno-Wypoczynkowym "Biały Daniel" w Sośniach odbyło się spotkanie "Przyjaciół Pszczół". Jego inicjatorzy: Maria i Marek Kokot stwierdzili, że współczesnemu pszczelarstwu potrzebna jest wiedza i nauka. Temat spotkania to: "Pszczoły i woda" a prowadził je nasz lokalny prezenter Jan Sobieraj.

Uczestnicy spotkania najpierw udali się do miejscowości Młynik nad rzekę o nazwie "Polska Woda" celem zwrócenia uwagi na brak jej oznakowania oraz problemów związanych z aktualnymi informacjami o wyzbywaniu się ujęć wody pitnej w Polsce.

22 września 2017 r. już po raz drugi, w zaciszu malowniczego Ośrodka rekreacyjno-wypoczynkowego „Biały Daniel” w Sośniach, została zorganizowana kolacja rybna pod nazwą "Ryba do syta”, której w tym roku organizatorem byli: Gmina Sośnie, Rada Sołecka w Sośniach oraz Ośrodek Rekreacyjno-Wypoczynkowy „Biały Daniel” w Sośniach.

Obsługę gastronomiczną zapewniły panie działające przy sali wiejskiej w Sośniach. Wśród wielu potraw rybnych królował oczywiście karp, który był podawany na ciepło i na zimno.

W minioną sobotę 19 sierpnia 2017 r. odbyły się Dożynki Gminne w Sośniach. Mszę dziękczynną odprawił proboszcz Leszek Grodziński a po niej korowód dożynkowy przemaszerował do ośrodka wypoczynkowo-rekreacyjnego "Biały Daniel". Starostami dożynek w tym roku byli: Maria Pietraszek z Granowca i Stanisław Kałuża z Kociny.

Po uroczystym przekazaniu bochna chleba przez Gospodarzy Wójtowi Gminy Sośnie Stanisławowi Budzikowi, nastąpił obrzęd dożynkowy w wykonaniu Zespołu z Kociny oraz prezentacja zręcznie wyplecionych wieńców dożynkowych.

Dzień Gminy Sośnie w tym roku obchodził swoje 18-te urodziny. Dnia 24 czerwca 2017 r. w Ośrodku Rekreacyjno-Wypoczynkowym "Biały Danie" w Sośniach. Przy wspaniałej pogodzie zostały przeprowadzone cykliczne konkursy tj. rajd rowerowy i na Siłacza Gminy. Rajd szosowo-terenowy odbył się w dwóch kategoriach wiekowych a trasa liczyła 7,200 km. I miejsce w kategorii młodszej zdobył Igor Drapiewski, natomiast w kategorii dorosłych I miejsce zajął Marcel Kruszyk. W konkursie na Siłacza Gminy najlepszym w rzucie kłodą okazał się Tomasz Jankowiak.

Rozegrane zostały również mecze piłki nożnej, w których udział wzięły drużyny: policjantów, strażaków oraz pracowników firmy transportowej Gałach; wygrana trafiła do policjantów, którzy wygrali ze strażakami wynikiem 2:0.

Recepcja czynna w godz. 8:00 - 15:00